Ман Сити продължава да гази по пътя към титлата, Де Бройне с четири гола

Манчестър Сити възстанови преднината си от три точки пред Ливърпул два кръга преди края на сезона в Премиър лийг, след като разгроми с 5:1 Уулвърхамптън като гост. Това означава, че в оставащите си две срещи "гражданите" имат нужда от четири точки, за да са сигурен шампион. Дори и при три обаче, при положение че и Ливърпул спечели своите мачове, Сити ще е почти сигурен първенец, защото вече има преднина от седем гола пред мърсисайдци по отношение на головата разлика. Тимът на Джосеп Гуардиола спечели последните си пет срещи в първенството с общ резултат 22:1. Над всички днес бе Кевин Де Бройне (7', 16', 24', 60'), който отбелязаха четири гола, Рахийм Стърлинг вкара петото попадение в самия край, а на два пъти и гредите спираха гостите. Почетния гол за домакините реализира Леандер Дендонкер

Мениджърът на домакините Бруно Лаже, който не можеше да бъде на скамейката заради положителен тест за коронавирус, бе направил само една промяна в сравнение с двубоя на "Стамфорд Бридж" през уикенда. Ромен Саис пропусна двубоя заради контузия, а  вместо него започна Чикиньо.

Джосеп Гуардиола предприе три корекции от срещата с Нюкасъл. Фернандиньо започна в центъра на защитата на мястото на контузения Рубен Диаш. Фил Фоудън и Бернардо Силва стартираха за сметка на Габриел Жезус и Джак Грийлиш

Двубоят започна ударно. Още в третата минута гостите организираха опасна атаката, но Фоудън не успя да засече центриране на Де Бройне. Четири минути след това именно белгиецът откри резултата. Бернардо Силва с чудесно подаване зад гърба на Коуди намери плеймейкъра на Сити, който хладнокръвно стреля в далечния ъгъл. "Вълците" обаче много бързо отвърнаха на удара. В 11-ата минута домакините организираха перфектна контраатака, подхваната от Хименес, който изведе Нето отляво. Португалецът изчака подкрепа, след което намери Дендокер, който с удар от около 13 метра прати топката под плонжа на Едерсон за 1:1.

И този резултат не се задържа дълго. В 16-ата минута Де Бройне отново изведе Сити напред. Белгиецът с технично подаване опита пас към Стърлинг, Жозе Са излезе и блокира, но топката стигна отново до Де Бройне, който пак я прати във вратата.

В 24-тата минута Де Бройне оформи своя хеттрик след чудесен удар от 20-ина метра, с който прати топката в далечния ъгъл.

В самото начало на втората част Стърлинг порази за четвърти път вратата на Са, но попадението правилно бе отменено заради засада.

В 60-ата минута Де Бройне отбеляза и четвъртия си гол. Белгиецът, Силва и Фоудън разиграха много добре. Джони опита да изчисти финалното центриране, но прати топката право в Де Бройне, който от десетина метра направи най-логичното - четири точни удара за него и четири гола. Седем минути след това гредата спаси Уулвърхамптън от нов гол след удар на Фоудън.

Неприятната новина за Гуардиола бе, че след контузията на Диаш травма получи и Аймерик Лапорт, който бе заменен от Нейтън Аке.

След още няколко пропуска на Сити петият гол стана факт в 84-тата минута, когато на далечната греда Стърлинг подложи крак, за да засече центриране на Грийлиш. Секунди след това Стърлинг пропусна още една чиста ситуация, стреляйки на сантиметри встрани. В 90-ата минута Де Бройне бе близо до петия си гол, но ударът му срещна гредата.

Снимки: Gettyimages